MICROLIFE'ın CUFF FIT CHECK teknolojisi, ölçüm sırasında doğru manşet uyumu ve vücut duruşu sağlar

Cuff Fit Check (Manşon Uyum Kontrolü) Teknolojisi

Manşon Uyumu neden önemlidir?

Aşırı gevşek oturan bir manşon, yanlış kan basıncı değerlerine yol açabilir. Bu nedenle, doğru bir kan basıncı ölçümü elde etmek için uygun bir manşon uyumu çok önemlidir.

Microlife Manşon Uyum Kontrolü nedir?

Microlife Cuff Fit Check teknolojisi, manşon yerleşiminin yeterince sıkı olup olmadığını belirlemek için bir ölçümün manşon şişirilmesi sırasında sinyali değerlendirir ve ardından manşon yerleşim durumunu belirtmek için karşılık gelen sembolleri görüntüler. Nabız sinyalinin kontrol edilmesi zaman aldığından, Cuff Fit Check durumunun yalnızca manşon kullanıcının diyastolik basıncının üzerinde bir basınca şişirildikten sonra görüntüleneceğini lütfen unutmayın.

  • Manşonun sıkılığı uygunsa:
    • Manşonun iyi oturduğunu belirtmek için onay işaretli bir Cuff Fit Check simgesi görüntülenir. 
    • Manşon uyumu iyi olduğu için lütfen ölçüme devam edin.
  • Manşon oturma sıkılığı optimalden azsa:
    • Uygun olmayan manşon yerleşimini belirtmek için onay işareti olmayan bir Cuff Fit Check sembolü görüntülenir.
    • Manşon uyumu optimalin altında olduğu için ölçümün durdurulması önerilir. Ölçüm kolundaki fazla giysiyi çıkarın ve manşonu daha sıkı bir şekilde tekrar takın ve ardından ölçümü tekrar yapın.

Microlife Cuff Fit Check teknolojisinin avantajları

Microlife Cuff Fit Check teknolojisi, manşon şişirme sırasında kullanıcıya manşon oturma durumunu gösterir, böylece kullanıcılar, manşonun optimal olmayan bir şekilde oturması durumunda ölçümü durdurabilir ve manşon sıkılığını ayarlayabilir. Microlife Manşon Uyum Kontrolü, kan basıncı ölçümünün optimum manşon uyumu ile güvenilir şekilde yapılmasını sağlar ve gevşek oturan manşondan olası sapmaların önlenmesine yardımcı olur.

Ayrıca, bir tansiyon aletinin ölçüm belleğinde depolanan tansiyon değerlerinin ortalaması, yalnızca Manşet Uyum Kontrolü durumu optimalken ölçüm girişlerine göre hesaplanır. Bu nedenle, optimal olmayan Kaf Uyumu ile yapılan ölçümler, kan basıncı ortalamasının hesaplanmasında kullanılmaz.

Microlife Cuff Fit Check teknolojisi 4. nesil Microlife tansiyon monitörlerinde standart bir özelliktir .